2017 lapkričio mėnesio archyvas

2017-11-06

Štai ir trečiasis, rudeninis, 20-tųjų  leidybos metų žurnalo "Viltis" numeris. Jis pilnas buvusių įvykių, įspūdžių, įvairios informacijos ir protui, ir sielai:

Dana Migaliova, bendrijos "Viltis" asociacijos vadovė "<...> Kas išspręs neįgaliųjų užimtumo ir įsidarbinimo problemą? Galiu pasidžiaugti, kad Neįgaliųjų reikalų departamentas svarsto naujų paslaugų ir pagalbos formų galimybes žmonėms, turintiems psichosocialinę negalią, ir jų šeimoms. Labai smagu, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministras L. Kukuraitis labai domisi neįgaliųjų reikalais ir imasi spręsti neatidėliotinus klausimus. Daugiau vilčių, kad prasidės teigiami pokyčiai, atsirado po susitikimo su premjeru S. Skverneliu. Aptarėme daug opių klausimų: Neįgaliųjų socialinės integracijos programos įgyvendinimo eigą, Jungtinių Tautų Neįgaliųjų teisių komiteto rekomendacijų Lietuvai įgyvendinimą, neįgaliųjų užimtumą ir galimybes įsidarbinti. Šiuo metu veikianti įdarbinimo sistema naudinga tik versliems žmonėms, kurie neįgaliųjų sąskaita gviešiasi padidinti savo kapitalą ir pajamas. Iš sutrikusio intelekto ir psichikos negalią turinčių žmonių praktiškai atimta galimybė dalyvauti darbo rinkoje. Nėra darbo asistentų, trūksta veiksmingų pagalbos formų, kad žmonės, turintys vidutinę ir sunkesnę negalią, galėtų dirbti. Belieka tikėtis, kad po planuojamos reformos profesinė reabilitacija ir socialinės įmonės taps ramsčiu neįgaliesiems ieškant darbo ir dirbant ne tik socialinėse įmonėse, bet atviroje darbo rinkoje. Planuojamas pertvarkas ir pokyčius inicijuoja nemaža grupė Lietuvos Respublikos Seimo narių. Labai smagu, kad vienas iš jų – J. Džiugelis – labai glaudžiai bendradarbiauja su nevyriausybinėmis neįgaliųjų organizacijomis, nes iš savo asmeninės patirties žino, su kokiomis kliūtimis gyvenime susiduria neįgalūs žmonės ir jų šeimų nariai.<...>".

2017-11-02

 2017 m. Spalio 31 d. (Londonas)

"Inclusion International" pagyrė UNESCO už 2017/18 m. Pasaulinio švietimo stebėsenos (PŠS) ataskaitą paskelbtą šią savaitę Atskaitomybė švietime: vykdome savo  įsipareigojimus.

"Inclusion International" prezidentas Klausas Lachwitzas teigė: "Mes džiaugiamės, kad pirmą kartą didelėje tarptautinėje ataskaitoje buvo nustatyta, kad kai kurie bandymai skatinti švietimo kokybę iš tiesų prieštarauja įtraukties tikslui. Mūsų nariai žino, kad daugelis tradicinių atskaitomybės instrumentų iš tikrųjų palieka  sutrikusio intelekto vaikus ir kitų marginalinių grupių vaikus už mokyklos ribų ".