ATLIEKAMAS MOKSLINIS TYRIMAS

Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ kartu su Vilniaus universiteto mokslininkais atlieka Lietuvos šeimų, kuriose gyvena proto ar psichikos negalią turintys asmenys, gerovės tyrimą. Šiuo metu vykdomas jau antrasis tyrimo etapas, kurio tikslas – įvertinti, ar pasikeitė šeimų gerovė per pastaruosius du metus, kai Lietuvoje buvo vykdoma daug veiklų, siekiant pereiti nuo institucinės globos prie šeimose bei bendruomenėse teikiamų paslaugų. Tyrimas ypatingai svarbus proto ar psichikos negalią turintiems asmenims bei jų šeimoms, nes atspindės jų gyvenimo kokybę skirtinguose Lietuvos regionuose ir pasitarnaus vertinant būtinųjų instrumentų trūkumą, paskatins jų numatymą, sukūrimą ir panaudojimą. Kiekvienoje savivaldybėje siekiama apklausti po 10-20 su negalią turinčiais žmonėmis gyvenančių artimųjų. Apklausoje kviečiami dalyvauti visi suaugę neįgaliojo šeimos nariai. Maloniai prašome pasidalinti šia informacija su visomis šeimomis, kuriose gyvena proto ar psichikos negalią turintys žmonės. Apklausa yra anoniminė.

Popierinės anketos yra platinamos per bendrijos „Viltis“ dienos centrus, tačiau apklausoje taip pat galima dalyvauti ir internetu, paspaudus šią nuorodą:

https://goo.gl/forms/7HgHIoQMNA4uU47m2

Dėl papildomos informacijos apie anketų pildymą ir platinimą galite pasikonsultuoti telefonu: 8 643 24848 – Salvinija Bendikaitė, 8 621 61524 – dr. Donatas Austys.