Europe in Action konferencija

Šių metų birželio 5–7 dienomis Vilniuje vyks Inclusion Europe organizuojama tarptautinė konferencija „Europe in Action“, kuri suburs kone pustrečio šimto dalyvių iš visos Europos: asmenis su intelekto sutrikimais, jų šeimos narius ir profesionalus, dirbančius negalios srityje iš Lietuvos ir visos Europos. Pagrindinis šių metų konferencijos šūkis „Kiekvienas turi teisę gyventi prie Vilnelės“, įkvėptas Užupio Respublikos puoselėjamas nepriklausomo gyvenimo idėjos ir konstitucijos. Konferencijos metu dalyviai dalinsis savo patirtimi apie galimybę priimti sprendimus ir gyventi savarankiškai, kaip Lietuvai ir kitoms valstybėms sekasi užtikrinti teisę neįgaliesiems gyventi nepriklausomai.

Renginį Lietuvoje koordinuoja Lietuvos sutrikusio intelekto asmenų globos bendrija „Viltis“, kuri yra organizacijos „Inclusion Europe“ narė.

Bendrijos pirmininkė Dana Migaliova džiaugiasi simboliniu sutapimu: „Inclusion Europe“ tarptautinė konferencija organizuojama „Vilčiai“ minint organizacijos trisdešimties metų veiklos sukaktį. „Galime didžiuotis tuo, kad „Europe in Action“ tarptautinę konferenciją kolegos patikėjo organizuoti mums čia Lietuvoje, Vilniuje. Žinoma, tai ne tik didžiulė garbė, bet ir be galo didelės atsakomybės mandatas“, – teigia D. Migaliova.


Konferenciją Lietuvoje globoja Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis