Kūrybinė veikla be sienų

 

 

 

                       Hej, draugai!

Šiemet Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Viltis“ kartu su Danijos mokslo ir aukštojo mokslo agentūra, Danijos Suaugusiųjų švietimo asociacija ir dienos centro „Šviesa“ atstovais dalyvauja projekte „Kūrybinė veikla be sienų” („Creative activities without borders”). 2018 m. spalio pabaigoje visą savaitę šių organizacijų nariai – projekto dalyviai – susitiko dienos centre „Šviesa“. Drauge jie mokėsi keramikos, piešimo, muzikos ir teatro studijose, kartu vaidino spektaklyje „Akmens sriuba“ , kartu ruošėsi bendram koncertui, važiavo į Trakų pilies muziejų. Dalyviai iš Danijos labai domėjosi Lietuvos kultūra, per tokį trumpą laiką aplankė keletą muziejų, o svarbiausia – susidraugavo su dienos centro „Šviesa“ lankytojais. Šio projekto idėja gimė Danijoje, kai 2017 m. pabaigoje susirinko atstovai iš Lietuvos, Islandijos ir Danijos. Pagalvojome, kad išvyka į kitą šalį ir susipažinimas su vietine bendruomene būtų dar vienas žingsnis link patirties pasidalijimo ir draugystės. Svečiai iš Danijos susipažino su dienos centro „Šviesa“ veikla, aplankė centro studijas ir netgi patys bandė savo gabumus keramikos ir piešimo studijose. (Nuotraukose galima pamatyti kūrybos rezultatus).
Danų grupėje kartu su savo mokytoja Lina atvyko dvi merginos – Matilda ir Sandra. Jos gražiai dainuoja, vaidina spektakliuose ir mokosi žurnalistikos pradžiamokslio žiniasklaidos mokykloje. Merginos „ėmė“ interviu: „Kas yra meilė?“. Atsakymai buvo labai įvairūs: meilė – tai ir draugystė, ir pagalba, ir rūpestis kito žmogaus gyvenimu. Meilė moko mus linkėti viso ko geriausio kitam žmogui. Viena iš dienos centro lankytojų atsakė į šį klausimą labai filosofiškai: meilė gali būti apgaulinga, slapta, netikra ir nelaiminga. Bet dauguma tiki, kad žodis „meilė“ turi tik teigiamą prasmę. Dalyvių atsakymus galima bus išgirsti filme apie svečių vizitą į Lietuvą. Sekite mūsų naujienas ir sužinosite, ką žmonės galvoja apie žodį „meilė?“
Dėkojame visam dienos centro „Šviesa“ kolektyvui ir lankytojams už svečių priėmimą ir buvimą kartu. Kitais metais centro lankytojai aplankys savo draugus Danijoje.

Linkime jiems ir studijų vadovams kūrybiškumo, naujų idėjų ir galimybių jas įgyvendinti.

Bendrijos „Viltis“ informacija

Finansuoja Šiaurės Ministrų Taryba
Financed by The Nordic Council of Ministers