Naujas žurnalo numeris

Trečiasis šių metų žurnalo „Viltis“ numeris.

Dana Migaliova, bendrijos „Viltis“ vadovė: „Netikėkime vienadieniais pažadais.  Išlydėjome šiltą saulėtą vasarą, pasitinkame labai dosnų, saulėtą ir šiltą rudenį. Yra tokia patarlė, kad rudenį reikia skaičiuoti viščiukus… Taigi metas ir mums, „viltiečiams“, įvardyti, ką pavyko nuveikti, o jei nepavyko, suprasti kodėl ir ruoštis artėjančiai metų pabaigai, iki kurios būtina užbaigti pradėtus darbus ir labai rimtai pasirengti ateinantiesiems.

 Šiemet pasirengimas turi būti ypač kruopštus ir atsakingas, nes jau spalio mėnesį įvyks nauji rinkimai. Mes tikrai nežinome, kokia politinė jėga ateis vadovauti valstybei. Bet ji bus ta, kurią patys išrinksime. Išrinksime tautos atstovus, kurie priiminės sprendimus net ketverius metus.

O kol kas pasižiūrėkime, kaip mums sekėsi bendrauti ir bendradarbiauti su esamais politikais ir vykdomosios valdžios atstovais besibaigiančios kadencijos metu.

Turiu pripažinti, kad labai įvairiai. Iš pradžių tikėjomės, kad rinkiminiai pažadai virs realiais darbais, bet labai greitai pamatėme, kad kalbos skiriasi nuo darbų. Labai trikdė prasidėję skandalai, atvirai pagal partinius principus skirstomos kėdės ir portfeliai, skilo partijos, kūrėsi ir keitėsi koalicijos, „nulėkė“ kai kurių ministrų galvos ir ilgai buvo neaišku, kaip ir su kuo kalbėtis dėl neįgaliųjų teisių užtikrinimo, aplinkos prieinamumo, aplinkos pritaikymo ar švietimo.

Labi žaviuosi socialinės apsaugos ir darbo ministro, jo komandos stiprybe vykdant socialinės globos įstaigų vaikams ir neįgaliesiems, likusiems be tėvų globos, pertvarka. Taip, buvo padaryta daug klaidų, stigo dialogo ir su institucijų bendruomenėmis, ir su vietos gyventojais. Reikėjo planuoti ne tik veiklas, bet ir lėšas, žmogiškuosius išteklius. Pertvarkos veiklų pradžioje būta ne pačių geriausių ekspertų, nes viešuosius mokymų ir kitų paslaugų pirkimus nulemdavo kaina, o kokybė likdavo antrame plane. Bet laikas pamažu viską sustatė į vėžias, atsitiktiniai žmonės pasitraukė. Juos pakeitė kiti, keitėsi ir dialogo tonas, visoms pertvarkos procese dalyvaujančioms pusėms darėsi vis lengviau susikalbėti…“

Visas vadovės D. Migaliovos straipsnis – naujajame trečiajame žurnalo „Viltis“ numeryje. Čia rasite medžiagos įvairiomis temomis: darbo kodekso pakeitimai, leidiniai lengvai suprantama kalba, negalios nustatymo procedūros, miško terapija, pagiriamasis žodis kvėpavimui, kūno kalbos pažinimas ir komunikavimo skatinimas.