Atsikelk ir eik

Pernai Švedijos partneriai iš Kristianstad universiteto pakvietė mus dalyvauti projekte „Atsikelk ir eik“ ( „Up and Go“ ). Projekto tikslas – plėsti darbuotojų švietimą, dirbančių su Dauno sindromą ir proto  negalią turinčių jaunimu remiantis aukštojo mokslo tyrimais. Bendrija „Viltis“ ketina prisidėti prie mokymo programos kūrimo organizacijoms, siekiančioms jaunimo su dauno sindromu ir proto negalia geresnės socialinės įtraukties į visuomenę per fizinę veiklą ir sportą.

Kartu su mumis projekte dirba ir partneriai iš Norvegijos, Rumunijos ir Kroatijos. Partneriai iš Rumunijos ir Kroatijos atstovauja dauno sindromą ir proto negalią turintiems asmenims. Projekto eigoje partneriai ketina išaiškinti galimus kliūtys trukdančius neįgaliųjų žmonių integracijai, atkreipti dėmesį į visuomeninius ir kultūrinius iššūkius savo regione ir šalyje bei parodyti, kaip šie klausimai pasireiškia kitiems žmonėms, pvz.migrantams, besikeičiančiame kultūriniame kontekste.

Š.m. vyko partnerių susitikimas Stavanger miestelyje, Norvegijoje. Kiekvienas pristatė savo šalies konkrečią ir unikalią padėtį sporto srityje neįgaliųjų atžvilgių. Prieš tai partneriai padarė apklausą apie vaikų ir paauglių su dauno sindromu ir kitais intelekto sutrikimais sporto ir fizinio aktyvumo galimybės laisvalaikio metu. Apklausoje dalyvavo įvairių šakų sporto treneriai, fizinio lavinimo pamokų mokytojai, neįgaliųjų centrų darbuotojai. Tyrimą ir analizę padėjo atlikti Dovilė Selickaitė, Lietuvos sporto universiteto doktorantė.

Pagrindinė apklausos analizės išvadas: vaikų ir paauglių turinčių intelekto negalią įtraukimo galimybės į sportą ir kitas fizinio aktyvumo veiklas Lietuvoje yra ribotas ir nėra sudaromos pasirinkimo laisvės, todėl reikalinga plėtoti viešojo ir privataus sektoriaus paslaugų prieinamumą plėtojant specialistų kompetencijas ir vykdyti jų stebėseną. Detaliau su D. Selickaitės tyrimu galima susipažinti apklausos ataskaitoje paspaudus nuorodą „Interviu duomenų analizė“.

Bendrijos „Viltis“ informacija