Naujas žurnalo numeris

Naujas, 2021 metų pirmasis žurnalo „Viltis“ numeris 

Dana Migaliova, asociacijos vadovė <… Smagu prisiminti gražią ir sniegingą žiemą, kuri iškrėtė netikėtą išdaigą ir pamokė, kad visada turime būti pasiruošę ne tik džiaugsmams, bet ir nepatogumams. Kita vertus, ši seniai regėto grožio žiema tapo savotišku prizu už dėl karantino patiriamus apribojimus.

Ačiū Dievui, kad mums, kaip organizacijai, pavyko sėkmingai susidoroti su papildomais iššūkiais, tęsti pradėtus darbus, taigi laikas nesustojo. Tiesa, teko tikslinti Neįgaliųjų socialinės reabilitacijos programos veiklų rėmimo 2021 metais turinį mažinant veiklų apimtį, nes gautos lėšos pasirodė beveik perpus mažesnės, nei rekomendavo projektus vertinę ekspertai. Tai reiškia, kad dirbsime tiek, kiek reikės, nors lėšų turėsime mažiau. Bet mūsų veikloje tokia patirtis toli gražu ne nauja. Juk dirbdami neįgaliųjų labui neturime pasirinkimo ir privalome pateisinti savo narių (o ir ne tik jų) lūkesčius, atsižvelgti į tai, ko labiausiai reikia vietos bendruomenėms, kad mažėtų socialinė atskirtis, kad mūsų vaikai ir jų tėvai ar globėjai galėtų gyventi oriau ir saugiau.

Ypač daug vilčių teikia tas faktas, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija turi viceministrę neįgaliųjų klausimų nagrinėjimui ir būtinų sprendimų priėmimui. Kol kas dar nebuvome su ja susitikę, bet ministrė patikino, kad tai įvyks artimiausiu metu. Neįgaliųjų reikalų departamente juntami pokyčiai dėl bendradarbiavimo ir tvarios socialinės partnerystės su nevyriausybinėmis neįgaliųjų organizacijomis. Pradėtas vidinis paslaugų kokybės auditas, vyksta diskusijos, konsultacijos ir mes aktyviai dalyvaujame visose veiklose.

Mes tikimės, kad aukščiausia valstybės valdžia arba jos įkurtos institucijos imsis mediacijos (kaip pigesnio ir greitesnio ginčų sprendimo būdo) ir padės užmegzti santykius tarp savivaldos ir paslaugų vartotojų organizacijų. Šį klausimą mes jau kėlėme diskutuodami Neįgaliųjų reikalų departamente.

Šiemet ir mes planuojame rengti dar daugiau susitikimų su savivaldybių politikais ir specialistais, tose vietose, kur veikia „Vilties“ bendrijos asocijuotųjų narių organizacijos. Labai laukiame iš jūsų pasiūlymų dėl labiausiai stringančių klausimų ir kvietimų atvykti bendrai tartis, kaip būtų galima organizuoti pagalbą švietimui, išsiaiškinti, kokios paslaugos šiandien būtinos konkrečiam žmogui ir šeimai, kaip užtikrinti kompleksinės pagalbos prieinamumą ir paslaugų tęstinumą. Jūs, gyvenantieji vietose, geriausiai žinote, ko reikia žmonėms, turintiems intelekto sutrikimų, taip pat jų šeimoms, tėvams ar globėjams. Tik dirbdami kartu įstengsime išspręsti sunkmečio problemas.