Tapybos darbų paroda

 
 
 
 
 

Vektorinės tapybos darbų paroda „AŠ ESU…“


Visi parodoje eksponuojami darbai yra atlikti Neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio mokinių, turinčių didelę ir labai didelę protinę ir fizinę negalią, vadovaujamų Kelmės specialiosios mokyklos laisvojo mokytojo Valdo Kančausko. Minėto būrelio pagrindinis tikslas – išsamiai supažindinti mokinius, turinčius negalią, su vektoriniu grafiniu piešimu ir fotografijų apdirbimo galimybėmis naudojant vektorinės tapybos techniką. Mokiniai atranda, kad piešimas kompiuteriu gali tapti išties įspūdingu – tai procesas, kurio metu kantriai ieškoma ir surandama ta vienintelė nuotaika, spalva.
Vaikai, turintys, specialiuosius ugdymosi poreikius, būrelio užsiėmimuose lavina gebėjimą mąstyti vizualiai, suvokti sąsajas tarp reiškinių, jausti atstumą, spalvas ir formą, įvardinti savo jausmus ir emocijas bei atvaizduoti tai redaguotu fotografiniu vaizdu ar piešiniu; vaikai susipažįsta su vektorinio tapymo ir fotografijos sąsajų galimybėmis, įvairiomis vektorinio piešimo išraiškos priemonėmis; vaikai tampa atidesni ir jautresni juos supančiam pasauliui, keičiasi jų požiūris į supančią vaizdinių įvairovę, išmoksta juos „pagauti“ savo darbuose.
Per fotografiją ir vektorinio piešimo meną mokiniai išmoksta išreikšti savo kūrybiškumą ir individualumą, mokosi fotografuoti, piešti, apdoroti fotografijas, lavina vaizduotę ir pastabumą, taiko kompozicijos, meninės raiškos dėsnius ir informacinių technologijų aktyviąsias priemones. Užsiėmimuose puoselėjama vaikų meilė gimtajam miestui, kraštui, artimam žmogui, Tėvynei – Lietuvai.
Kiekvienas parodos eksponatas kupinas šilumos, tikrumo ir meilės. Akivaizdu, kad vaikai su protine ir fizine negalia savo meniniais gabumais, jų raiška gali lenkti ne vieną „sveikąjį“ ir geba kurti grožį, kurį turi pamatyti kuo didesnis ratas žmonių.
Visi mokinių kūriniai – nepaprasto kruopštumo, ištvermės ir kantrybės reikalaujantys darbai. Kai kurie meniniai kūriniai atlikti ,,taškavimo“ technika. Piešiniai sukurti, ranka dedant šimtus tūkstančių suderintų spalvų taškų. Tapymo įrankiai ir technika – identiška realaus tapymo įrankiams ir tapymo technikoms tik atlikti naudojant kompiuterį, kompiuterinę programą ir kompiuterinę pelę. Žinant, kad visi darbai sukurti vaikų (5–10 klasių mokinių), turinčių didelę ir labai didelę protinę ir fizinę negalią, tai – mažas žygdarbis, kurį, tikimės, įvertins parodos lankytojai.

Mokiniai atradę vektorinį piešimą spėjo nuveikti daugybę darbų ir pelnyti laureatų vardus tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose:
Tarptautiniame kompiuterinių piešinių konkurse „Kalėdų stebuklai 2015“ 2–10 klasių kategorijose (keturi finalininkai).
Respublikiniame vektorinių piešinių konkurse „Žiemos fantazija 2015“ 2–12 klasių kategorijose (pateko į finalą 9–12 klasių kategorijoje).
Respublikiniame vektorinių piešinių konkurse“, skirtame Šeimų metams paminėti, „Šeima – 2016“ (pirma vieta 9–12 klasių kategorijoje, pirma vieta 7–8 klasių kategorijoje).
Tarptautiniame vektorinių piešinių konkurse ,,Kalėdų stebuklai 2016“ (antra vieta 9–12 klasių kategorijoje tarp beveik 5000 vertinimui pateiktų Lietuvos mokinių darbų).
Respublikiniame informatikos piešinių konkurse „Kompiuterinė Kalėdų pasaka – 2016“ (antra vieta 9– 12 klasių kategorijoje tarp beveik 2000 vertinimui pateiktų mokinių darbų ir devyni finalininkai surinkę daugiau negu pusę vertinimo balų).
Respublikiniame vektorinių piešinių konkurse ,,Žiemos fantazija 2016“ (ketvirta vieta 1– 4 klasių kategorijoje).
2017 metais Europos dienos proga, Europos Parlamento nario Broniaus Ropės inicijuoto moksleivių piešinių bei nuotraukų konkurse „Kuriu ateities Europą“, tapo laureatais (paskirtos septynios trečiosios vietos bei mokiniai pakviesti dalyvauti nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje Klaipėdos universitete).
Respublikiniame vektorinių piešinių konkurse „Žiemos fantazija 2017“ 1– 4 klasių kategorijoje (pirma vieta).
Respublikiniame informatikos piešinių konkurse ,,Kompiuterinė Kalėdų pasaka – 2017“ (1– 4 klasių kategorijoje tarp visų pateiktų mokinių darbų – vienas finalininkas, surinkęs daugiau negu pusę vertinimo balų, ir pakviestas į apdovanojimų šventę Kauno miesto savivaldybėje).
2017 metais buvo sukurtas Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų (informacinių technologijų) būrelio mokinių ir Kelmės specialiosios mokyklos bendruomenės filmas –„Gimtadienio sveikinimas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei“. Būrelio mokiniai nupiešė Lietuvos Respubikos Prezidentei aštuonis vektorinius piešinius. Būrelio vadovas apie tai sukūrė filmą, kuris buvo parodytas per Lietuvos ryto žinių laidą ir patalpintas į 15min, lrytas.lt portalus. Minėtą filmą įvertino ir šalies Prezidentė, padėką išreikšdama asmeniniu skambučiu idėjos ir filmo autoriui – būrelio vadovui Valdui Kančauskui, visiems vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio nariams bei Kelmės specialiosios mokyklos bendruomenei už meninių gebėjimų, lietuvybės ir patriotizmo puoselėjimą.
2017 m. buvo surengta vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio laureatų piešinių paroda – „Žiemos mozaika 2017“ Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje.
2017 metais, birželio 1 dieną buvo suorganizuota vektorinių piešinių paroda skirta Pasaulinei vaikų gynimo dienai paminėti „Spalvų žaidimai“ Kelmės Žemaitės viešojoje bibliotekoje.

Parodos organizatorius – Neformalaus vaikų švietimo Vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų laisvasis mokytojas, Kelmės specialiosios mokyklos informacinių technologijų ir matematikos mokytojas, vyresnysis specialusis pedagogas ir logopedas Valdas Kančauskas.